About
Resources
News
Contact
Home
 
Markets
Products
Health & Safety
 
ÇALIŞMA DOSYASI
 

Tüm Çalışma Dosyaları


Aerojelle İzole Edilmiş Ahşap Çerçeve, Enerji Etkinliğini %15 Artırır

Çerçeve üyelerindeki ısıl köprülemeyi yok etmenin ekonomik yöntemiBu duvarın üst kısmı, çerçeve ve alçı taşı duvar arasındaki Spaceloft Insul-Cap ile izole edildi. Termal köprüleme, Spaceloft olmayan al yüzeye oranla ciddi oranda düşürüldü.


Ev sahipleri, 1715'te inşa edilen evin önemli bir bölümünü yeniledi.


Spaceloft Insul-Cap, ⅜” kalınlığındaki şeritten yapılmış esnek aerojeldir, dünyanın en etkili yalıtım malzemesidir.


Spaceloft Insul-Cap, kolay kurulum için kendinden yapışkanlı geri yüeyi ile gelir. Kaplama, normal olarak şerid boyunca vidalama veya çivileme şeklinde uygulanır. (Yukarıda; tipik kurulum yöntemi.)


Zorluklar
  • Ekonomik fiyatlarda enerji etkinliğini sağlamak isteyen, 300 yıllık evi yenilemek isteyen ev sahipleri.
  • Ev sahipleri, inşaat ve emlakçılık deneyimi nedeniyle, evin enerji etkinliğini artırmanın, çerçeveler vasıtasıyla gerçekleşecek ısı kaybından geçtiğini anladılar.
  • Eski inşaat teknik ve malzemelerinden dolayı, çerçeve yoğunluğu ev boyunca farklıyıdı, bazı durumlarda oldukça ağırdı.

Aerojel Çözümü

  • Ev sahipleri, yenilenen duvardaki çerçeve elemanlarındaki ısıl köprülemeyi yok etmek için Spaceloft® Insul-Cap™ ürününü seçtiler. Bu seçim, bu duvarlardaki toplam ısıl etkinliği büyük oranda artırdı.
  • Spaceloft Insul-Cap, inşaat veya yenileme detaylarına bağlı olarak, iç veya dış yüzeye monte edilebilir. Bu uygulamada müteahhit, Spaceloft Insul-Cap ürününü çerçeve elemanlarının içine uygulamayı uygun görümüştür.

Avantajlar

  • Spaceloft Insul-Cap içeren duvarların R-değeri %15 artışla, R 13.9 değerine yükseldi.
  • Spaceloft Insul-Cap, evin ısıl etkinliğini mükemmel şekilde yükseltmenin yanı sıra, gürültüyü belirgin oranda düşürdü; daha çok enerji etkinliğinin yanı sıra daha sessiz bir ev yarattı.
  • Spaceloft Insul-Cap, ev sahiplerinin maddi beklentilerini karşılayarak, evin enerji etkinliğini artırdı.

“Insul-Cap’in faydalarını bekliyoruz — daha düşük ısıtma faturaları gibi! Aerojel şimdiden yatak odamızdaki ses bariyeri gibi iş görüyor, çiviler üzerindeki yalıtım nedeniyle ses sızdırmaz hissi veriyor.”

Ev sahipleri

 Çalışma dosyasını PDF olarak indir

 

 

 

 

 

 

 

Aspen Aerogels, Inc., 30 Forbes Road, Building B, Northborough, MA 01532 Telefon: 508.691.1111, Faks: 508.691.1200, E-mail: info@aerogel.com © 2010 Aspen Aerogels, Inc.

 

COPYRIGHT ASPEN AEROGELS, INC. PRIVACY POLICY TERMS OF USE