About
Resources
News
Contact
Home
 
Markets
Products
Health & Safety
 
ÇALIŞMA DOSYASI
 

Tüm Çalışma Dosyaları


ToastyFeet™ Aerojel Ayakkabı Tabanları, 135 Millik Badwater Ultramaratonu'ndaki Ölüm Vadisi'nin Aşırı Sıcaklığına Dayanır

“Aerojel ayakkabı tabanlarını çok öneriyorum. Onlar ayakkabılarımı kaydadeğer ölçüde daha serin tuttu ve ayak tabanlarım kabarmadı.” -- Xy Weiss, Direnç Koşucusu, 24-26 Temmuz, 2006'da ToastyFeet™ ayakkabı tabanlarını giyerekBadwater Ultramaratonu'nda koştu.Avantajlar
  • Aeroje, aşırı sıcaklığa karşı etkili bir ayak altı bariyeridir.
  • Aerojelle yapılan ayakkabı tabanları, çoğu ayakkabıya veya bota uyacak şekilde ince ve hafiftir.
  • Aerojel ayakkabı tabanları güçlü ve esnektir; en zorlu dış koşullar için idealdir.
  • Aerojel yalıtımı yükleme altında da performansını korur: 15 psi basınçta, yüksüz yalıtım performansını %85 oranında korur.
  • Aerojel, normal yıkama/kurutma devrine karşı dayanıklıdır.
  • Aerojel ayakkabı tabanlarının daha ince yapısı, daha çok moda ve tasarım seçeneklerine izin verir.


Badwater'dan önce yüzlerce kez koştum ve sıcak yarışlar esnasında ayaklarımın altlarında kabarıklıklar meydana geldi. Kabarıklıklar hiçbir zaman zayıflatıcı olmuyordu fakat Badwater konusunda endişeliydim, çünkü bu tamamen farklıydı.

İdmanlar esnasında birçok kez, Badwater'dan Stove Pipe Wells aşamasına kadar koşmayı önem verdim. Bu, çoğu koşucunun bitiremediği en sıcak bölümdü ve ayaklarım kaydadeğer -ve konforsuzca- sıcaktı.

Badwater'dan Stove Pipe Wells'e kadar yarış esnasında, sıcaklıklar 51°C (124°F)'ye erişti. Ama eğitimdekilerle kıyaslandığında ayaklarım konforlu bir şekilde koşuyordu ve ayakkabı tabanlarım ısınmaya uğramadı. Sık sık kabarcıklar oluşan ayaklarımın tabanlarında da hiçbir konforsuzluk yoktu.

Güvenle söyleyebilirim ki; ayak tabanlarımdaki genel kabarıklığın eksilmesini aerojel ayakkabı tabanlarına borçluyum. Bu çok büyük, çünkü ayak tabanlarındaki bu kabarmanın yarış durdurucu olduğunu biliyorum.

Ben aerojel ayakkabı tabanlarını çok öneriyorum. Onlar ayakkabılarımı kaydadeğer ölçüde daha serin tuttu ve ayak tabanlarım kabarmadı.


Xy Weiss, Direnç Koşucusu

 


Kullanılan Ürün

Pyrogel® 2250

Ürün İncelemesi

Customer

PolarWrap


Çalışma dosyasını PDF olarak indir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aspen Aerogels, Inc., 30 Forbes Road, Building B, Northborough, MA 01532
phone: 508.691.1111, fax: 508.691.1200, email: info@aerogel.com
© 2006 Aspen Aerogels, Inc.
REV 1.0

 

COPYRIGHT ASPEN AEROGELS, INC. PRIVACY POLICY TERMS OF USE